Avatud talude päev Jaago käsitöötalus


Meie mitmekesine segasummatalu on juba mitu aastat lubanud avatud talude päeval piiluda tänapäevase teistmoodi maaelu telgi taha. Lapsed, loomad, aiaelu, hea toit, käsitöö ja ise tegemine- kõik see on osa meie argi- ja pühapäevast ning jagame seda meelsasti oma külalistega. Tule sel aastal Sina ka ja vaata oma silmaga üle, kuis Jaago käsitöötalu argi-ja pühapäevad kulgevad!

Laupäeval, 18. juulil oleme avatud 12-17.
See on hea päev jutuajamisteks pererahvaga, maitsemõnulemiseks ja aiatuurideks.

¤ Avatud Jaago talu kahepäevakohvik, kus pakume värskeid maitseid ja perenaise parimat koogivalikut. Jaago talu lapsed meelitavad maiasmokkasid jahutavate jäätisekokteilidega. Meie moodi piimavahuga head kohvi ja taimeteed saab muidugimõista ka.
¤ Jalutuskäigud perenaisega (algusega kell 13.00 ja 15.00): kõneleme jätku loovast peenramaast (ehk permakultuurist), ümmargustest rakkepeenardest ja laisa aedniku aiamaast. Kohvikus saab kinni püüda peremehe, kes hea söögi pakkumise kõrvale kõneleb pillirooseinte ja savikrohviga käsitööküüni saamisloost.
¤ 13.00-16.00 valmistame boho-hõngulisi lillerõngaid- just selliseid, nagu pildil näha. Enda soovi kohast lillematerjali saab koguda aia-jalutuskäikudel üheskoos perenaisega või haarata laualt vaasist.
¤ Loomade patsutamine ja paitamine- jänkud, kitsed ja hobused. 
¤ Avatud uhiuus seiklussein. Pisikesi külalisi ootavad liivakast ja liumäetorn (vanemlik järelvalve eeldatud ja oodatud!)
¤ Avatud käsitööpood.


Pühapäeval, 19. juulil ootame külla 10-18.

Ka pühapäeval on lahti meie kahepäevakohvik ja käsitööpood, toimuvad jalutuskäigud peenramaal ja käsitööküünis (algusega 11.00, 13.00, 15.00 ja 17.00) ning paitame loomi

AGA lisaks

¤ 12-17 toimuvad Jaago talu tasuta õpitoad, kus osalejad saavad korda saata üks kuni mitu mõnusat pisikest käsitöötegu. Ehitame uhkete purjede ja lippudega männikoorelaevu ning valmistame romantilisi lillerõngaid.
¤ Lastele tünniregatt- männikoorelaevukeste valmistamine (õpitoas) ja ujutamine.
¤ Avatud uhiuus seiklussein ning juba vanad tuttavad- liumägi ja liivakast (vanemlik järelvalve!). 
¤ Jaago talu muutub kogu päevaks maakodu stiilis fotostuudioks, kus asjatundlik fotograaf Eelika Sinu ja Su pere soovi korral mõnusal pisikesel vabaõhu-fotosessioonil pildile püüab. Aksessuaarideks lubame jänkusid, kitsi, hobuseid ja muidugimõista hulganisti ehedat maaelu. Kvaliteetsed pildifailid saad enda käsutusse digikujul- soovi korral prindi oma mõnus päev kasvõi tapeedile!
Et küllatulek oleks veelgi huvitavam, oleme oma õuele palunud ka naabertalud.
¤ Vana-Palutootsi koduse pruulikoja peremees teab, kuidas valmib hea koduvein, kuidas pruulida õlut ja mismoodi valmib mõdu. Tule uuri Sinagi järele!
¤ Eha talu hobused- silmailuks ja patsutamiseks

Peatse kohtumiseni!

Kommentaarid