Avatud talude päev Jaago käsitöötalus 23. ja 24 juulil

23. ja 24. juulil avab meie mitmekesine segasummatalu taas uksed, et tänapäevase teistmoodi taluelu telgitaguseid tutvustada. Lapsed, loomad, aiaelu, hea toit, käsitöö ja ise tegemine, säästlikud ehituslahendused- kõik see on osa meie argi- ja pühapäevast ning jagame seda meelsasti oma külalistega ka. 

LAUPÄEVAL, 23. juulil oleme avatud 12-17.
PÜHAPÄEVAL, 24. juulil oleme avatud 10-17.

Päris kindlasti on iga avatud talu oma nägu. Meie poole tasub sammud ja autonina seada siis, kui pead lugu paikadest, kus aeg kaotab tähtsuse. Tule vaata, kuis kulgeb elu käsitöötalus, võta pooltunnike, et istuda õpitoalaua taga, kõnni kaasa aiamaatuuril, naudi kohvi, kooki ja kõhutäit kahepäevakohvikus, püüa pere pildile, tee meiega juttu pilliroomaja saamisloost ja savikrohvist, lase lastel ja endal hullata heinalabürindis ja seiklusseinal, tee pai meie koduloomadele ning hinga sisse head maaeluhõngu, mis on  kõikjal. 

LAUPÄEVAL, 23 juulil:

¤ Avatud on meie KAHEPÄEVAKOHVIK, kus pakume värskeid maitseid peenralt ja põllult, perenaise parimat koogivalikut ja soolaseid ampse. Jaago talu lapsed meelitavad maiasmokkasid jahutavate jäätisekokteilidega. Meie moodi piimavahuga head kohvi ja münditeed saab muidugimõista ka. Maja kõige pikem, peremees Tairo, pakub pika poisi burgereid.

¤ Toimuvad Jaago talu tasuta ÕPITOAD, kus osalejad saavad korda saata üks kuni mitu mõnusat pisikest käsitöötegu.

¤ JALUTUSKÄIGUD perenaisega (algusega kell 13.00 ja 15.00): kõneleme jätku loovast peenramaast (ehk permakultuurist), ümmargustest rakkepeenardest, laisa aedniku aiamaast ja traditioonilisest aiapidamisest. Ühest päris uuest istustusalast tuleb ka juttu!

Jaago talu aed peegeldab mu ettekujutust mõnusast aiapidamisest. Meie tarbeaed peab katma käsitöötalu vajadused nii toidu kui ka vaasilillede osas ning on võimalikult enese eest ise hoolitsev süsteem, kuhu mõtestatud rajamise järel panustame minimaalselt ressursse- (rohimisele kuluvat) aega, kastmisvett, raha. Just sellest peenramaast aiakäikudel kõnelemegi: mida teha, kuidas teha ja mida mitte mingil juhul teha- see on kah järele proovitud. 

Ja muide, kui võtad külla tulles külakostiks ja meie aiamaa täienduseks kaasa mõne toreda valgetes, lillades või roosades toonides püsiku, mis sobib lõikelilleks ja pistad mulle pihku, ootab sind kohvikus soovi korral tasuta kohv ;). NB! Et pakkumine kuidagi kahe silma vahele ei jääks, võta perenaisel nööbist kinni!

¤ Kohvikus saab kinni püüda peremehe, kes hea söögi pakkumise kõrvale kõneleb pillirooseinte ja savikrohviga käsitööküüni saamisloost.

¤ ROHEVAHETUSPUNKT: võta kaasa oma aias laiutama läinud taimehakatised, aiasaadused või muu aiakraam ja vali vastu see, mis rohevahetuspunktis silma hakkab Rohevahetuspunktist leiab kindlasti ka mõned Jaago aialilledest kimbud- neid jagub vist küll ainult kiirematele ;). 

¤ Avatud KÄSITÖÖPOOD.

LASTELE JA LAPSEMEELSETELE:

¤ HEINALABÜRINT 

¤ LIIVAKAST ja liumäetorn (vanemlik järelevalve eeldatud ja oodatud!)

¤ Natuke suurematele külalistele avatud SEIKLUSSEIN ja pikkade aistega KIIK.

¤ LOOMADE patsutamine ja paitamine.


PÜHAPÄEVAL, 25. juulil ootame külla 10-17.

Ka pühapäeval on lahti kõik, mida laupäeval näha saab- kahepäevakohvik ja jäätisekokteilibaar, rohevahetuspunkt ja laste tegelusala, jalutuskäigud peenramaal ja käsitööküünis (algusega 11.00, 13.00 ja 15.00), õpitoad ja loomade paitamine

AGA LISAKS

¤ Jaago talu muutub kogu päevaks maakodu stiilis FOTOSTUUDIOKS, kus fotograaf Merily Sinu ja Su pere soovi korral mõnusal pisikesel vabaõhu-fotosessioonil väikese tasu eest pildile püüab, aksessuaariks hulganisti ehedat maaelu. Kvaliteetsed pildifailid saad enda käsutusse digikujul- soovi korral prindi oma mõnus päev kasvõi tapeedile!

Näeme Jaagol!Kommentaarid