Avatud talude päev Jaago talus

20. ja 21. juulil on Jaago talu ja aia väravad valla, sest avatud talude päev on jälle käes! Tule ja vaata, kuidas käib ühe saja-aastase talukoha tänapäevane maaelu. Käsitöö ja ise tegemine, aed ja peenramaa, lapsed ja loomad, hea toit, töö ja puhkus- kõik see on osa meie elustiilist ja jagame seda heal meelel sinuga ka!

Mitmekesine päevakava ootab!

Tule astu meie kahepäevakohvikusse, võta kruusitäis head kohvi või münditeed, aja pererahvaga juttu käsitööst, savimaja ehitamisest või aiapidamisest, kõnni kaasa peenramaatuuridel, paita loomi, lase fotograafil pere pildile püüda, kõnni paljajalu, mine silka või longi mõnusal heinamaarajal, tee tilluke tiir metsarajal ja otsi üles salakohad, korja lilli, osale õpitoas- kõik see mahub kahe päeva sisse ära. Kindlasti-kindlasti tule kogu perega, sest lastele on tegevust küllaga! Võta aega lihtlabaseks molutamiseks, pilvede vahtimiseks ja võrkkiigus lesimiseks- mõnusaid pisikesi paigakesi selleks leidub meil küllaga!

LAUPÄEVAL, 20. juulil oleme avatud 12.00-17.00

Avatud on meie KAHEPÄEVAKOHVIK, kus pakume värskeid maitseid peenralt ja põllult, perenaise parimat koogivalikut ja soolaseid ampse. Jaago talu lapsed meelitavad maiasmokkasid jahutavate jäätisekokteilidega. Head kohvi Karlova kohvi rõstikojast ja münditeed saab muidugimõista ka. Peremees Tairo pakub pika poisi burgereid. Arveldame sularahas

Toimuvad Jaago talu tasuta ÕPITOAD, kus osalejad saavad korda saata üks kuni mitu mõnusat pisikest käsitöötegu.

JAAGO TALU TARK AED. Ringkäigud perenaisega (algusega kell 13.00 ja 15.00). Jätku loov peenramaa (ehk permakultuur), põhupeenrad, rakkepeenrad, kaevamisvaba aed, jätkusuutlikud viljelusvõtted, säästlik veekasutus ja laisa aedniku aiamaa. Kas ja kuidas suhestub see kõik traditsioonilise aiapidamisega? Kuidas teha nii, et aiapidamine toetaks ümbritsevat keskkonda, mitte vastupidi? Jaago talu Tark aed peegeldab mu ettekujutust mõnusast aiapidamisest. Meie tarbeaed peab katma käsitöötalu vajadused nii toidu kui ka vaasilillede osas ning on võimalikult enese eest ise hoolitsev süsteem, kuhu mõtestatud rajamise järel panustame minimaalselt ressursse- (rohimisele kuluvat) aega, kastmisvett, raha. Just sellest aiakäikudel kõnelemegi: mida teha, kuidas teha ja mida mitte mingil juhul teha- see on kah järele proovitud.

Kohvikus saab kinni püüda peremehe, kes hea söögi pakkumise kõrvale kõneleb pillirooseinte ja savikrohviga käsitööküüni saamisloost.

ROHEVAHETUSPUNKT: võta kaasa oma aias laiutama läinud taimehakatised, aiasaadused või muu aiakraam ja vali vastu see, mis rohevahetuspunktis silma hakkab Rohevahetuspunktist leiab kindlasti ka mõned Jaago aialilledest kimbud - neid jagub vist küll ainult kiirematele ;).

Avatud KÄSITÖÖPOOD.

LASTELE JA LAPSEMEELSETELE:

HEINAMAARADA- mõnus käänuline ring, kus silgata, loivata, lonkida, liduda või kulgeda.

METSARADA- jalutuskäiguks, märkamiseks ja kohaloluks.

LIIVAKAST ja liumäetorn (vanemlik järelevalve eeldatud ja oodatud!)

Natuke suurematele külalistele avatud SEIKLUSSEIN ja pikkade aistega KIIK. 

LOOMADE patsutamine ja paitamine.


PÜHAPÄEVAL, 21. juulil ootame külla 10.00-17.00

Ka pühapäeval on lahti kõik, mida laupäeval näha saab - kahepäevakohvik ja jäätisekokteilibaar, rohevahetuspunkt ja laste tegelusala, jalutuskäigud peenramaal ja käsitööküünis (algusega 11.00, 13.00 ja 15.00), õpitoad ja loomade paitamine

AGA LISAKS Jaago talu muutub kogu päevaks maakodu stiilis FOTOSTUUDIOKS, kus fotograaf Johan Sinu ja Su pere soovi korral mõnusal pisikesel vabaõhu-fotosessioonil väikese tasu eest pildile püüab, aksessuaariks hulganisti ehedat maaelu. Kvaliteetsed pildifailid saad enda käsutusse digikujul - soovi korral prindi oma mõnus päev kasvõi tapeedile!

Kohtumiseni avatud talude päeval!


Kommentaarid