Väike Roheline Karuvabrik

Siia lehele kolivad juba õige pea põhjalikumalt ja süstemaatilisemalt sisse meie talu karumõmmid. Siis saab kohe teada, millised karud kodu otsivad ja kes juba oma leidnud. Seniks aga uuri allolevaid pilte ja kui karuhuvi peale tuleb, võta ühendust! 
Karu pikkus:  ~50 cm, istudes  ~33 cm
Suurte rõivastatud ja sünnitunnistustega varustatud karude hind: 49 eurot


Jaago talu Väike Roheline Karuvabrik mõtleb roheliselt. Meie siin usume, et maailma saab muuta ka väikeste asjadega. Näiteks mängukarudega, mis on loodud kallistamiseks ja kaisutamiseks ning mis sünnivad naturaalsetest materjalidest, mis mujal on tarbetuks osutunud.

Kõik Väikese Rohelise karuvabriku mõmmid on ise nägu ja tegu, sest materjal pole kunagi üksluiselt ühetaoline. Karud sünnivad käsitööna teise ringi kampsunitest, villastest või enam-vähem villastest. Enne õmblemist vanutan materjali hargnematuks, see on aga võimalik vaid siis, kui villa on algmaterjalis vähemalt 80%. Karude rõivad on samuti elujärjega teisel ringil. Kleidid, püksid ja alusseelikud valmivad vanadest puuvillastest ja linastest rõivastest, mida igas majapidamises jääb kuhjakaupa üle.  Kõhutäiteks on mõmmidel küll kunstmaterjal, kuid seegi mööblitööstuse jääk, mis muidu prügimäele rändaks. Kõhtu kaovad ka need kampsunitükid, mis väljalõikamisel üleliigseks osutuvad. Ainsad uued detailid on mõmmide turvasilmad, ikka selleks, et pisikesel peremehel või perenaisel ohutu mängida oleks.
Iga karu saab kaasa sünnitunnistuse, kus kirjas viimase nõelapiste päev, karu ja tulevase karumaniku nimi ning karu saamislugu.

Väikese Rohelise karuvabriku mõmmid on eelkõige mõeldud  küll lastele, aga tihti poeb mõni karu hinge ja kaissu ka täiskasvanule. Ausalt!


KODU OTSIVAD MÕMMID:

PAULIINE 20.03.2015 JUBA LEIDIS KODU

Karupiiga Pauliine sündis kevadise koolivaheaja eelviimasel päeval. Ilm oli küll väga külm, aga päike paistis nii säravalt, et killuke sellest jäi alatiseks piiga silmadesse. 
Pauliine on tõeline päikesetüdruk, alati rõõmus ja sõbralik. Ainus, mida tulevane karuomanik peab silmas pidama, on asjaolu, et mõmm on tiba edevavõitu :). Keerutaks aina peegli ees ja prooviks uusi kleite. Pildistamisel nõudis vastuvaidlemist mitte sallival toonil lisaks lilleprossile ka lehvi ja nii need mõlemad talle kleidile jäidki.

Karu pikkus: 50 cm, istudes 33 cm
Hind: 45 €

Kommentaarid

 1. Ma usun, et sellise siira elujaatava silmavaatega mõmmid leiavad endale kindlasti toredad kodud. Mul on sinu raamat riiulis nähtavale kohale sätitud, et näeksin kaanel olevat mõmmit, sest ta on nii sõbralik ja tore ja tema vaatamine teeb tuju heaks.

  Päikest!
  Lemmi

  VastaKustuta
 2. Aitäh, Lemmi, hääde sõnade eest!

  VastaKustuta
 3. Tere! Kas Pauliine on juba uue kodu leidnud? Kui veel mitte, siis Tartus on selline karupiiga väga oodatud :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tere Unknown :)!
   Pauliine on veel täiesti alles, istub siin mul arvuti kõrval. Kirjuta palun mulle jaagotalu@gmail.com aadressile oma kontaktid ja Pauliine sõidab kaasaga kasvõi hommepäev Tartusse, kus piiga kätte saad.
   Kirjutamiseni!
   Inga

   Kustuta

Postita kommentaar